Projektis "Tere, Kevad! 2023" osaleb 5600 õpilast ja 338 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadfoto:

""Juba piiluvad""
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Foorum

Postituse lisamiseks logige sisse.Kevadviktoriin on läbi!

Viktor (Korraldajad), 23. mai 10:00
Head kevadeotsijad!

Meie kevadveebist leiate viktoriini kokkuvõtte. Palun vaadake üle. Kui olete vastanud õigesti, aga punkte tabelis pole, või kui olete pakkunud vastusena variandi, mida peate õigeks, aga mis erineb meie poolt õigeks peetust, siis palun saatke vastav märgukiri koos konkreetse viitega teiepoolsele vastuse allikale aadressile viktor.muuli@gmail.com

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Palu-karukell

Eha Jakobson (Unipiha Algkool 1-4), 22. aprill 12:07
Ma tean küll, et karukellad ei ole meie loendis, aga ilus on ikka näha, kuidas nad õitsevad. Mesilased võtavad ka matti. Panen paar pilti lihtsalt niisama- toreduse pärast.

Vastamiseks logige sisse.Nastik

Heli Mitt (Tori Põhikool 3), 21. aprill 08:14
Tere!
Laadisin siia foto nastikust. Osadel õpetajatel tekkis kahtlus, et äkki on see rästik.
On see ikka nastik? Segi ajab sakk seljal. Kollased laigud viitavad nastikule.
Tervitab
Heli Mitt

Vastamiseks logige sisse.Võilill

Kersti (Pärnu Lasteaed Trall "Männioravad"), 17. aprill 15:55
Tere,
Lasteaia maja seina äärest leidsime esimese õitsva võilille, kuid tuli teade, kas me ikka oleme kindlad. Kas võin selle ikkagi kinnitada või peaks ootama, et lausa maja seina ääres ei õitseks?

Vastamiseks logige sisse.laulurästas

Heli Mitt (Tori Põhikool 3), 30. märts 09:39
Tere!
Minu loodushuviline 3.kl poiss märkas eile õues kaht laulurästast ja üht musträstast. Vaatasime hommikul pilte ja kuulasime laulu. Ta väitis nägevat laulurästast ja lind tegi ka häält, aga millist, enam ei mäletanud.
Tahaks loota, et oli õige lind.

Val Rajasaar (Korraldajad), 2. aprill 15:28
Laulurästas on hästi täpiline, musträstast väiksem veidi. Lisan viite. https://elurikkus.ee/bie-hub/species/107914#overview

Mingil põhjusel jääb viide poolikuks, kopeerides aadressi brauseri aadressireale peaks jõudma õigesse kohta.

Vastamiseks logige sisse.Kevadviktoriin on alanud!

Viktor (Korraldajad), 27. märts 17:42
Head kevadeotsijad!

Eelmisel nädalal jõudis Kevad ka ametlikult kohale, nüüd on käima läinud ka meie kevadviktoriin. Igal nädalal küsime teie käest kolm üldjuhul teie enda saadetud küsimust, millele on aega vastuseid otsida kaks nädalat. Et samaaegselt on vastamiseks väljas kahe vooru küsimused, siis palun jälgige tähelepanelikult vastamise kuupäevi - iga küsimuse juures on ära toodud küsimusele vastamise viimane kuupäev.

Iga vooru järel teeme ka võimalikult operatiivselt vahekokkuvõtted ja avalikustame tulemused.

Parimatele on auhinnad!

Veel kaks nädalat, kuni 9. aprillini saate saata veel ka täiendavaid viktoriiniküsimusi.

Küsimusi esitada ja neile vastata saate meie kevadveebis viite "Viktoriin" alt.

Head nuputamist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.kevadseened

Ülle Viller (Vasta Kool 2), 26. märts 19:27
Mis seentega tegu? Kas kevadkogritsad? Värvus nagu pole õige.


Val Rajasaar (Korraldajad), 27. märts 15:52
Kevadkogrits on selline tumepruun ja ka jala otsas. Natuke uurisin ja mükoloogid arvavad, et paistavad väga hiidkogritsate moodi välja.
Ainus seletus on,et hakkasid paksu lumekihi all sooja maa mõjul kasvama.
Aga kas see ka reaalne on,ei tea öelda. St. pruuni kübaraga kevakogritsani on veel aega. Ka hiidkogrits on tavaliselt oluliselt hilisem.

Vastamiseks logige sisse.Tere, Kevad 2023!

Viktor (Korraldajad), 15. märts 11:02
Head kevadeotsijad!

Tervitused kõigile ligi 4000 tublile kevadeotsijale, kes on koos meiega kevade otsimist alustamas! Viimastel päevadel on külm järele andnud ja on andnud Kevadele võimaluse vargsi kohale hiilimiseks. Ka esimesed kevadekuulutajad on saabunud.

Pisut lähemalt sellest, mis meid ees ootab.

1. Kevadekuulutajate tundmaõppimine.
Avatud on kevadveebi vaatluste osa. Saate alustada meie kevadekuulutajate tundmaõppimisega ja esimeste kevadekuulutajate otsimise, leidmise ja registreerimisega. Meie 36 kevadekuulutajat leiate kevadveebist viitade LOOMAD ja TAIMED abil. Seal on neid võimalik tundma õppida või meelde tuletada häälte, piltide ja kirjelduste abil. Siis olete paremini valmis neid ka loodusest otsima ja leidma. Sealtsamast leiate ka meie kevadekuulutajaid kujutavad vaatluslehed koos kuupäevade kirjutamise võimalusega. Saate need välja trükkida ja kasutada kevadekuulutajate saabumise registreerimiseks.

2. Enesetutvustuste kirjutamine.
Meie, korraldajatega, võite pisut tuttavamaks saada veebis viida KORRALDAJAD kaudu, kust leiate ka meie kõigi pildid, et teaksite, mis nägu me oleme. Meie püüame teil aidata kevadet otsida ja leida ning teile kõigile selles tegevuses abiks olla. Asume füüsiliselt mitmes kohas - Tartus ja Tartu lähedal Luunjas ning Tallinna lähedal Murastes. Oleme ennast ka kevadeotsijateks registreerinud ja otsime koos kõigi teiega kevadekuulutajaid, kuni nad leitud on. Tahaksime, nagu ka te isegi, tuttavaks saada ka kõigi teiega, kes te olete alustanud kevadeotsinguid. Selleks palume kõikidel gruppidel kolme järgneva nädala jooksul, 20. märtsiks saata kevadveebi oma grupi/klassi tutvustus. Saata võib tutvustusi muidugi ka hiljem, aga siis võib kiireks minna. Tutvustuste saatmine toimub pärast sisselogimist viida OSALEJAD -> OMA GRUPI TUTVUSTUSE SAATMINE/MUUTMINE alt, kust leiate ka täpsema juhendi. Tutvustuses kirjeldage oma kooli ja kodukohta - mida põnevat seal leidub ja miks on just seal kõige parem elada. Samuti jutustage oma klassist või grupist, kellega koos olete otsustanud kevadet otsida - kes te olete, miks te otsustasite projektis osaleda ja mida teile kõige rohkem meeldib koos teha. Tutvustuse juurde on soovi korral võimalik lisada ka kuni 3 pilti. Tutvustuse võib esitada ka videona. Selleks laadige oma grupi tehtud video üles Youtube’i ja sisestage tutvustuse juures olevasse lahtrisse video vaatamise aadress (video aadressi näidis: https://www.youtube.com/watch?v=9Svypag7juQ).

3. Viktoriini küsimuste saatmine.
Loodusviktoriin koosneb kahest osast: küsimuste saatmisest ja küsimustele vastamisest. Kuni 9. aprillini on kõigil võimalik saata viktoriiniküsimusi, mida saate saata pärast sisselogimist meie veebilehe alajaotuses VIKTORIIN asuva veebivormi vahendusel. Teie saadetud küsimuste hulgast püüame valida välja paremad küsimused ning alates 27. märtsist esitame teile igal nädalal kolm küsimust, millele vastamiseks on teil aega kaks nädalat. Küsimused võiksid olla seotud teie kodukoha looduse ja kultuuriga, legendide, muistendite või kohalike rahvajuttudega. Vastamine peaks nõudma pisut nuputamist ja vastuseks ei tohiks olla lihtsalt mingi nimi, number või aastaarv. Küsimused ei tohiks olla lihtsalt jah/ei vastustega, aga samas peab küsimusel olema üks konkreetne vastus, et me oskaksime vastuste õigsuse üle otsustada. Küsimuste esitamise juures tuleb lisaks küsimusele kindlasti ära näidata ka küsimuse õige vastus ja allikas (viide), kust küsimusele vastuse saab.

4. Muud lisategevused - kevade joonistamine, pildistamine ja kevadest luuletamine - juba käivad ja nende kohta leiate info kevadveebist vastavate viidete alt. Detailsema info ja juhendid saadame lähiajal.

5. Lisaks on veebis kogu projekti käiku ja lisategevusi kirjeldav üldine juhis jaotuse ABIKS all. Sealt leiate info ka selle kohta, kuidas on korraldatud kevadvaatlusi puudutav infovahetus. Nii et tutvuge kindlasti abitekstidega.

Küsimuste ja probleemide korral pöörduge kindlasti meie poole – meie andmed leiate veebis viida KORRALDAJAD all. Kõige kindlam on meie poole pöörduda meie ühise aadressi kevadorg@googlegroups.com kaudu.

Tehniliste probleemide korral palun pöörduda otse Tõnise poole e-posti aadressil toni@punkt.ee

Kõigist tegevustest ja kevadekuulutajatest räägime lähemalt ka tänasel gruppide juhendajatele mõeldud koolitusel - https://terekevad.ee/?aasta=2023&leht=koolitus

Head kevadeotsimist ja kohtumiseni koolitusel!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.


"Tere, Kevad!" Facebooki voog